Hittarps Ridklubb logo
Hittarps Ridklubb
Den lilla klubben med den stora vi-känslan

VI HAR PLATSER KVAR I VÅR RIDSKOLA, START V 47 - MAILA OSS!
2025-11-08 19:17

Vi har platser kvar i vår ridskola Termin 2 (start v. 47). 
Hästis (från 4 år)
Nybörjare
Nivå 1-5
Specialgrupp, Utmanargrupp och Spetsgrupp

Vid intresse - maila oss på en gång: info@hittarpsridklubb.com
Ange barnets namn, ålder, ridvana och målsmans mobilnummer. Vi hör av oss direkt!

Äntligen Privatlektioner
2025-11-05 09:57

För dig som rider i vår ridskola eller för ryttare med egen häst. Välj mellan Pia och Emelie som ridlärare, från v.47 

BOKA HÄR

Köp eller sälj Bingolotter!
2025-10-16 08:56

Hej alla medlemmar i Hittarps Ridklubb! 

Nu går det snabbt tills det är jul och dags för Bingolottokväll, dagen före självaste julafton! Självklart vill vi att alla våra nära och kära skall köpa sina lotter till Bingolottos uppesittarkväll ifrån just vår förening eftersom vi som förening behöver alla medel möjliga för att skapa den bästa ridskolan & anläggning för er och hästarna.

Vi tänker oss att varje medlem säljer eller köper för eget bruk 5 lotter var men såklart gärna fler, därför har vi i år en tävling som innebär att fina priser utlottas till de tre medlemmar som säljer flest lotter. Första priset kan vi redan nu avslöja att det  är en privat ridlektion med Pia, andra och tredje pris blir en överraskning! Vem säljer flest?

Tips är att sälja till alla i familjen, släkt och kanske kan mamma och pappa ta en beställning på arbetet?

Man anmäler sin beställning från dagens datum till den 30 november till:  annikasoderberg76@gmail.com 

Glöm inte att skriva;

1.  Antal lotter

2. Medlemmens namn

3. Ert namn som vårdnadshavare

4. Telefonnr

När kan man få sin lott? 

Efter man har lagt in sin beställning så kan man hämta ut sin lott från den 11 november fram till den 5 december.

Hur får man sin lott?

Vi kommer att skicka ut tid och samlade datum för uthämtning när det närmar sig, För särskilda önskemål för detta går det bra att kontakta Annika.

Hur betalar man sin lott?

Man swishar in till HIRK vid uthämtning av lott.

Vad kostar en lott?

100 kr 

Kan man sälja för många lotter? 

Absolut inte :)

Om jag har en fråga eller fundering?

Kontakta Annika Söderberg : annikasoderberg76@gmail.com

Kan vi slå förra årets rekord på 807 sålda bingolotter? 

Klart vi kan! Sälj så det ryker!

Tusen tack för er hjälp, tillsammans skapar vi en fin förening med välmående hästar. 

/Hittarps Ridklubb

Knattelektion
2025-10-08 21:01
Våra partners